+48 667 677 668
dagma@dagmaholz.com

Blog

Drewno konstrukcyjne KVH – co można z niego budować?

Konstrukcyjne lite drewno KVH wytwarzane z wysokogatunkowego surowca poddanego specjalnemu procesowi obróbki, to wyjątkowy materiał budowlany przeznaczony do budowy zarówno pojedynczych elementów, jak i całych obiektów. Ten nowoczesny surowiec charakteryzuje się doskonałymi parametrami i szerokim zakresem zastosowań – czytaj dalej, aby poznać szczegóły.

Drewno konstrukcyjne heblowane: parametry

Certyfikowane drewno KVH po obróbce termicznej i mechanicznej, a więc suszeniu komorowym oraz czterostronnym struganiu i heblowaniu nabiera doskonałych cech. Staje się stabilne wymiarowo, niezwykle wytrzymałe, odporne na działanie insektów, grzybów i niekorzystnych warunków atmosferycznych, trwałe i mniej podatne na deformacje czy pękanie. Dodatkowo wyróżnia je zwiększona odporność ogniowa oraz estetyczny, naturalny wygląd. Dzięki temu, że drewno konstrukcyjne KVH spełnia najbardziej restrykcyjne wymogi budowlane, z powodzeniem wykorzystywane jest do stawiania wielu różnych konstrukcji.

Zastosowanie drewna KVH

Drewno KVH to świetny rodzaj drewna zarówno do użytku zewnętrznego, jak i wewnętrznego. Z jego wykorzystaniem stawia się między innymi ściany zewnętrzne i dachy (szkieletowe domy drewniane i modułowe), tarasy, altany, pergole i zadaszenia, garaże i budynki gospodarcze, stropy i antresole, a także elementy konstrukcyjne, takie jak więźby dachowe czy legary pod deski podłogowe.

Ile kosztuje drewno konstrukcyjne?

Wysokiej jakości drewno oferowane jest w różnych cenach. Zależą one przede wszystkim od gatunku i rodzaju, klasy wytrzymałości, przeznaczenia materiału oraz ogólnej dostępności surowca. Ze względu na to, że drewno konstrukcyjne KVH to materiał ponadczasowy, naturalny i wytrzymały, wart jest każdej ceny. Jeśli chcesz poznać aktualny cennik lub otrzymać indywidualną wycenę – serdecznie zapraszamy do kontaktu. W DAgMa HOLZ sprzedajemy drewno o najlepszych parametrach w uczciwej cenie odzwierciedlającej jakość.

Kategoria: