+48 667 677 668
dagma@dagmaholz.com

Blog

Jak żyć w zgodzie z naturą? Postaw na drewniane domy szkieletowe!

Drewno przez wiele osób postrzegane jest jako materiał znacznie mniej trwały niż beton czy cegła. Nic bardziej mylnego. Jest to bowiem naturalny budulec wykorzystywany w budownictwie od wieków. Pomimo tego, że większość polskich inwestorów decyduje się na budowę domu murowanego, konstrukcja szkieletowa z drewna cieszy się coraz większą popularnością. Jakie są zalety tej technologii? Sprawdź!

Drewniane domy szkieletowe – zalety technologii

Drewniane domy szkieletowe to szereg korzyści dla każdego inwestora. Najważniejsze z nich to:

  • Optymalny czas budowy. Czas budowy w tym przypadku może wynosić nawet do 2 miesięcy. Najczęściej jest to jednak okres nie dłuższy niż 4 miesiące.
  • Optymalny koszt budowy. W porównaniu do domów w technologii murowanej, domy szkieletowe z drewna BSH czy KVH to nakłady inwestycyjne niższe o około 25-30%.
  • Energooszczędność i niższe koszty ogrzewania domu. Tego typu domu w całości wypełnione są izolacją cieplną, dzięki czemu zapewniają doskonałą ochronę cieplną. Latem z kolei gorące powietrze nie przenika do wnętrza budynku.
  • Brak sezonowości. Budowę tego typu dom można prowadzić bez względu na porę roku.
  • Niewielka masa budynku. Konstrukcja szkieletu drewnianego jest lekka, dzięki czemu fundamenty nie są obciążone. To z kolei przekłada się na niższe koszty budowy.
  • Dom wielopokoleniowy. Prawidłowo wybudowany dom w technologii drewnianej z drewna konstrukcyjnego C24 posłuży nawet naszym prawnukom.
  • Co więcej, drewno klejone warstwowo BSH ma zdolność do samoregulacji wilgotności, co przekłada się na stworzenie wyjątkowego i przyjaznego mikroklimatu dla wszystkich domowników.

Jakie drewno na dom szkieletowy wybrać?

Wybierając odpowiedni materiał do konstrukcji domu szkieletowego, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim ciężar, wytrzymałość, właściwości fizyczne czy odporność na czynniki mechaniczne. Najlepsze drewno konstrukcyjne sprzedawane znajdziemy w firmie DAgMA HOLZ. Szeroka oferta pozwala wybrać spośród produktów dopasowanych do indywidualnych potrzeb. Znajdziemy tu doskonałej jakości drewno lite i klejone KVH, drewno klejone konstrukcyjne BSH, a także płyty drewnopochodne MFP 5P oraz OSB3. Wszystko z myślą o drewnianych konstrukcjach!

Kategoria: