+48 667 677 668
dagma@dagmaholz.com

Blog

Zastosowania drewna profilowanego

Drewniane, suszone komorowo wyroby profilowane to materiały, które stosowane są zarówno przy wykończeniu wnętrz, jak i zewnętrznych elewacji czy elementów małej architektury ogrodowej. Przygotowywane ze starannie wyselekcjonowanych gatunków drzew, poddane odpowiedniej obróbce i dokładnie zabezpieczone przed szkodliwym działaniem różnych czynników, nie tylko pozwalają na tworzenie dowolnych, wytrzymałych konstrukcji, ale też doskonale się prezentują i dodają charakteru.

Podbitki z drewna, deski elewacyjne, podłogowe i tarasowe – wysoka jakość wyrobów dzięki odpowiedniej obróbce

W celu uzyskania jak najwyższej jakości użytkowej drewnianych elementów profilowanych, surowiec musi zostać poddany specjalnemu procesowi suszenia oraz obróbce mechanicznej. Tylko odpowiednio dobrana technologia pozwoli na otrzymanie materiału o optymalnej wilgotności i dobrych właściwościach użytkowych.

Drewno profilowane występuje w różnych nietypowych formach i rozmiarach, a także standaryzowanych długościach, przekrojach i kształtach. Produkty wchodzące w zakres elementów profilowanych to między innymi podbitki, deski tarasowe, podłogowe i elewacyjne, baliki ścienne, kantówki i łaty, a także baledrewniane.

Profilowane drewno do tworzenia elewacji, konstrukcji drewnianych, podłóg i nie tylko

Drewniane elementy profilowane mogą być wykorzystywane na przykład do budowy drewutni, letniskowych domków z drewna lub domków narzędziowych. Można stosować je również do wykończenia narożników, opasek drzwiowych lub glifów okiennych, a także do tworzenia mebli i dowolnych konstrukcji ogrodowych. Profilowane wyroby drewniane są lekkie, wytrzymałe i bardzo łatwe w montażu – praca przy ich użyciu przebiega szybko i przyjemnie.

DAgMa HOLZ – dostawca drewna profilowanego i konstrukcyjnego

Potrzebujesz solidnych desek elewacyjnych lub bali z piórowypustami wykonanymi z drewna świerkowego? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi naszej atrakcyjnej oferty. Proponujemy starannie wyselekcjonowane według europejskich norm jakościowych materiały. Zapewniamy transport w każde miejsce w Polsce i Europie!

Kategoria: