+48 667 677 668
dagma@dagmaholz.com

Blog

Drewno konstrukcyjne na więźbę dachową

Budowa domu to inwestycja na lata. Budynek ma służyć Twojej rodzinie i kolejnym pokoleniom, dlatego stworzenie solidnej, przemyślanej konstrukcji jest bardzo ważne. Istotnym elementem są nie tylko trwałe fundamenty i stworzenie bezpiecznych instalacji. Szczególną uwagę należy również zwrócić na budowę więźby dachowej, a więc drewnianego szkieletu dachu, którego zadaniem jest przenoszenie obciążenia z pokrycia dachowego na konstrukcję nośnych ścian budynku.

Jaki rodzaj drewna konstrukcyjnego najlepiej sprawdzi się w roli drewnianego szkieletu dachu?

Wybór odpowiedniego materiału do budowy konstrukcji dachowej jest bardzo istotny. Najlepszym rozwiązaniem jest certyfikowane drewno – taki surowiec spełnia wszelkie normy budowlane, dlatego na pewno sprawdzi się przy tworzeniu tego typu konstrukcji.

Drewno BSH

Najwyższej klasy rodzajem drewna konstrukcyjnego jest drewno klejone warstwowo BSH. To surowiec o wysokich walorach wizualnych oraz najlepszej wytrzymałości. Materiał ten jest oczywiście certyfikowany, bezpieczny i suszony komorowo. Doskonale sprawdza się jako widoczny, dekoracyjny element więźby dachowej.

Drewno konstrukcyjne C24

Drewno klasy C24 to również materiał, który spełnia europejskie normy budowlane i zalecany jest do budowy elementów więźby dachowej. Drewno jest suszone komorowo i czterostronnie strugane, jego krawędzie są dodatkowo fazowane. Certyfikowane drewno C24 jest świetnym materiałem budowlanym do zastosowań konstrukcyjnych – naturalnym wytrzymałym i o bardzo estetycznym wyglądzie.

Drewno konstrukcyjne KVH

Kolejnym, wartym uwagi rodzajem drewna konstrukcyjnego jest drewno KVH C24. To materiał, którego stabilność wymiarowa zagwarantowana jest poprzez specjalny proces suszenia i obróbki (KVH jest odpowiednio strugane i posiada krawędzie fazowane). Tego typu materiał jest idealny do budowy elementów konstrukcji więźby dachowej. Nadaje się również do wielu innych celów np. budowy tarasu, pergoli czy antresoli, a także do tworzenia konstrukcji ścian i stropów w budownictwie szkieletowym.

Planujesz budowę konstrukcji więźby dachowej lub całego domu szkieletowego? Jeśli potrzebujesz wysokiej jakości drewna – skontaktuj się z nami. Pomożemy wybrać Ci najlepszy materiał!

Kategoria: