Płyty drewnopochodne OSB MFP

MFP to płyta wiórowa wytworzona z długich, wąskich wiórów drzewnych rozłożonych losowo w warstwie środkowej i wierzchniej. Wyróżnia się ona dużą trwałością, dzięki czemu nie ugina się, ani nie łamie pod wpływem różnych obciążeń. Co ważne, płyta MFP zachowuje taką samą wytrzymałość we wszystkich kierunkach, na co ma wpływ jej dość regularna struktura. Chciałbyś zainwestować w płyty drewnopochodne od sprawdzonego dostawcy? Zapraszamy do zapoznania się z ofertą DAgMa HOLZ!

Płyta MFP – zastosowanie

Zastanawiasz się, do czego mógłbyś użyć drewnopochodną płytę MFP? Z pewnością sprawdzi się ona w budownictwie do poszycia ścian, stropów, podłóg, a także dachów. Ten innowacyjny materiał konstrukcyjny charakteryzują wyjątkowe parametry i niezwykła jakość. To właśnie dlatego, coraz więcej firm budowlanych, inwestorów czy Klientów prywatnych decyduje się na korzystanie z płyt MFP, zamiast np. OSB. Przemawia za nimi atrakcyjna cena, duża dostępność oraz możliwość tworzenia z ich użyciem naprawdę trwałych konstrukcji.

Czym wyróżniają się drewnopochodne płyty MFP?

Są one przede wszystkim niebywale solidne, dzięki czemu wytrzymałe na zginanie i rozciąganie. Ponadto cechują się dużą odpornością na działanie wilgoci czy wody, co automatycznie poszerza zakres ich stosowania w budownictwie. Płyty MFP świetnie poradzą sobie w pomieszczeniach o wysokim poziomie wilgotności, sięgającym nawet 85% – np. w łazienkach. Ich specyficzne właściwości sprawiają, że znacznie zmniejsza się też ryzyko wystąpienia w takich miejscach pleśni czy grzybów.

DAgMa HOLZ – Twój dostawca płyt MFP!

Szukasz alternatywy dla płyt OSB? Postaw na drewnopochodne płyty MFP i ciesz się trwałością konstrukcji przez wiele lat! W DAgMa HOLZ oferujemy profesjonalne materiały budowlane, takie jak płyty MFP, od najlepszych producentów. Do ich klejenia wykorzystywane są żywice mocznikowe wzmocnione dodatkowo melaminą, co sprawia, że są tak właściwie nie do zdarcia. Co ważne, znajdujące się w naszym asortymencie płyty MFP nie zawierają formaldehydu. Zapraszamy do zakupów!

 

Wymiary 1250x2500 ( 3,125m2)

Grubość

10 mm

12 mm

15 mm

18 mm

22 mm

25 mm