Zalety drewna konstrukcyjnego

Drewno konstrukcyjne oferowane przez nas odznacza się doskonałymi parametrami:

• Wytrzymałość 
Badania nad wytrzymałością drewna prowadzone od wielu dziesięcioleci mają na celu szanować ten bezcenny surowiec a zarazem zapewnić pełne bezpieczeństwo w użytkowaniu obiektów powstałych przy jego użyciu. Dlatego zwracamy baczną uwagę by drewno przez nas oferowane przeszło szczegółową kontrolę jakościową, którą poprzedza proces suszenia w komorach suszarniczych i czterostronna obróbka na strugarkach. 
Proces suszenia ma pozytywny wpływ nie tylko na klasyfikację wytrzymałość drewna ale w jego trakcie zabijane są w drewnie wszystkie insekty, grzyby i pleśnie co ma istotny wpływ na trwałość drewna i bezpieczeństwo użytkowania. 

• Ognioodporność
Czterostronne heblowanie drewna sprawia, że surowiec ten staje się jeszcze odporniejszy na działanie ognia odporne na działanie ognia – płomienie wprost ślizgają się po jego powierzchni i opalają ją na zewnątrz, przez co opóźnia się jego zapłon. Oznaczenie drewna konstrukcyjnego w reakcji na ogień to D-s2, d0

• Dokładność wymiarowa
Dużym ułatwieniem przy pracach konstrukcyjnych jest dokładność wymiarowa. Poprzez zastosowania techniki czterostronnego strugania wyeliminowano rozbieżności wynikające z niekontrolowanego kurczenia materiału. 

• Lekkość
Drewno konstrukcyjne ma niewielką masę własną przy zachowaniu dużej wytrzymałości, co jest niezwykle pożądane w budownictwie i umożliwia łatwiejsze manewrowanie podczas wykonywania prac. 

szkieletowe 2

Zastosowanie
Drewno konstrukcyjne ma szeroki zakres zastosowań. Możemy je stosować do konstrukcji:
- ścian, stropów oraz legarów pod deski podłogowe,
- dekoracyjnych belek stropowych, 
- więźby dachowej, wiązarów
- altanek, zadaszeń, antresol, garaży, sauny fińskiej itp. 

Mniejsze elementy znajdują zastosowanie jako listy, zaś większe sprawdzą się jako belki. W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo produkty przeznaczone do wykonywania konstrukcji szkieletowych oraz wiązarów.