W ciągu ostatnich lat domy szkieletowe cieszę się znacznym wzrostem zainteresowania inwestorów. Wiele osób decyduje się na budowę wymarzonej posiadłości z prefabrykowanych elementów konstrukcyjnych oraz drewna C24 lub KVH, mając na względzie przede wszystkim czas, jaki dzieli rozpoczęcie budowy od zasiedlenia. W przypadku budynków szkieletowych jest on znacznie krótszy, niż podczas stawiania domu metodą tradycyjną. Jednocześnie wybór domu drewnianego wiąże się z rozprawieniem z niektórymi mitami, które blokują wielu zainteresowanych przed ostateczną decyzją.
Dom drewniany jest nietrwały? To nieprawda!
Przyjęło się, że dom z cegły czy pustaka budowany jest na lata – inwestycja ma z założenia zaspokoić potrzeby mieszkaniowe przyszłych pokoleń. Do domów szkieletowych Klienci podchodzą z dystansem. Drewno wydaje się mniej trwałe i bardziej podatne na uszkodzenia związane z warunkami atmosferycznymi czy pasożytami. Jednak nic bardziej mylnego! Nowoczesna technologia wytwarzania drewna na domy kanadyjskie, wysokie normy jakości, które musi spełniać surowiec oraz skuteczność zabezpieczeń chemicznych pozwalają uzyskać niezwykle trwały materiał na budowę domu. Dodatkowo okresowa impregnacja przeprowadzana przez właściciela wydłuża żywotność elewacji.
Na ścianach w domu szkieletowym nie powiesisz ciężkiego obrazu
Kolejnym mitem jest wyjątkowo niska nośność ścian w domu szkieletowym. Jeśli obawiasz się ograniczenia możliwości w aranżacji wnętrz – niepotrzebnie! Na etapie projektowania budynku wystarczy uwzględnić odpowiednie wzmocnienia, które sprawią, że wykończysz nowe mieszkanie według uznania. Również w przypadku szczególnie masywnych przedmiotów, takich jak pianino czy zabytkowe, drewniane meble – wzmocnienie całkowicie wystarczy, by zapewnić potrzebną nośność.
Czy dom drewniany jest nieszczelny?
Do budowy domów szkieletowych wykorzystuje się wysokiej jakości materiały izolacyjne. Dzięki temu budynek nie tylko jest wiatroszczelny i nie przepuszcza wilgoci, ale również doskonale sprawdza się jako dom pasywny. Niskie koszty ogrzewania, możliwość korzystania z alternatywnych źródeł energii oraz prawidłowa izolacja sprawiają, że koszt utrzymania domu z drewna konstrukcyjnego jest dużo niższy w porównaniu z budynkami stawianymi w technologii tradycyjnej. Jeśli chcesz wybrać najlepszy materiał do budowy swojego wymarzonego domu – skorzystaj z naszej oferty!